ADÁMKOVO Vinařství


V malé, malebné obci Višňové vyrostlo roku 1973 Adámkovo vinařství. Charakteristické je zejména osobním, rodinným a pečlivým přístupem nejen k vínům, ale i k lidem.


Symbolem vinařství se stal Jan z Nepomuk, který byt celosvětově nejznámějším českým světcem a patronem České země, hlavně vinařů. Sochy Jana Nepomuckého stávají blízko vinic, jsou jakým si symbolem ochrany úrody proti krupobití.


Adámkovo vinařství využívá pro svou výrobu nejen vína ze svých vinic, ale spolupracuje i s mnoha výbornými vinohradníky z jednotlivých podoblastí. Snoubení dlouholeté tradice s již moderní technologií dává za vznik velmi kvalitním vínům. Vinné hrozny jsou sbírané a tříděné ručně, odrůdy bílého vína dozrávají za použití metody řízeného kvašení v nerezových tancích. Modré odrůdy pak zrají v dřevěných sudech (selektivně se používají i barrique sudy).


Perličky vinařství:

Vinařství se v roce 2007 proslavilo natáčením filmem BOBULE.

Zhlédnutí výroby vína a možnost si vytvořit vlastní víno pod vlastní etiketou.


Nyní máte možnost i Vy, ochutnat vynikající víno z Adámkova vinařství! Stačí navštívit naši prodejnu nebo zavítat na www.vinogalerie.cz a vybrat si z naší nabídky vína Adámek.