Vinařství KUBÍK

V největší vinařské obci v České republice ve Velkých Bílovicích se nachází rodinné vinařství, které již od roku 1991 se zabývá výrobou kvalitních vín.Jedná se o Vinařství Kubík, které v současné době disponuje s řadou červených, bílých a růžových vín v kategoriích zemské, jakostní, jakostní s přívlastkem až do stupně „výběr z bobulí“.


Pro růst vinné révy je velice důležitá dobrá záhřevnost a výživnost půdy, kterou tamní vinice obsahují. Díky vynikající zdejší černozemi, promísenou se žlutou spraší, dávají vínům nezaměnitelnou plnost, výjimečně jemné aroma a větší délku chuti, pro které je tak vyhledávané.

 

Vinice v těchto oblastech zaujímají rozlohou v katastrálním území více jak 700 ha. Rozkládají se zejména v osmi viničních tratích zvlněného terénu: Široká hora, Zadní hora, Vinohrádky, Přední hora, Pod Belegrady, Nová hora, Dlouhá hora a Obory.

 

Vinařství Kubík pro svou výrobu používá pouze kvalitní velkopavlovické hrozny, které následně procházejí řadou nových enologických postupů, jako je řízené kvašení, odkalování moštu flotací a dalšími. Těmito postupy je zachován jedinečný charakter dané odrůdy. Odměnou za časovou obětavost, vydané úsilí a péči, která se do výroby vkládá, je velmi kvalitní, dobré, pitelné víno s božskými ovocnými tóny, které zanechává příjemný pocit. 

 

Mimo jiné se vinařství může pyšnit mnoha prestižními oceněními z vinařských soutěží a festivalů, mezi které patří Národní soutěž vín a mnoho dalších.


Národní soutěž vín

FRANKOVKA 2011 PS zlatá medaile
CHARDONNAY 2011 PS stříbrná medaile
RYZLINK RÝNSKÝ 2011 PS stříbrná medaile
RULANDSKÉ ŠEDÉ 2011 PS stříbrná medaile
CABERNET SAUVIGNON 2011 PS stříbrná medaile
FRANKOVKA ROSÉ 2011 PS bronzová medaile

 

Zveme Vás k návštěvě naší prodejny, kde Vám ochotný a vyškolený personál vybere víno na míru, či pohodlnému nákupu z domova prostřednictvím e-shopu www.vinogalerie.cz