Vinařství KRIST


 

Vinařství Tomáš Krist bylo vlastními prostředky založeno roku 1996, tímto navázal na rodinnou tradici v Miloticích u Kyjova, kde disponuje 12 ha vlastních vinic. Od začátku měl jasný cíl: stát se absolutní špičkou. Z ročníku 2000 uvedl na trh prvních pět vín, z ročníku 2001 už jich bylo patnáct. V současnosti nabízí přes padesát druhů lahvových vín.


Vinařství používá v prvé řadě hrozny z vlastní produkce, poté se obrací na rodinné příslušníky. Klade především velký důraz na kvalitu surovin a celoroční dohled nad vlastní vinicí. Hrozny se zpracovávají v nově zmodernizovaném sklepě, v nejnovější technologii nerezových tanků s řízeným kvašením a technologii na výrobu červených vín. Podle Tomáše Krista se kvalitní víno bez dobré technologie dělat nedá.


Neúnavnou pílí, nadšením a odhodláním se Tomáš Krist dostal na „vinařskou“ špici nejen v České republice, ale prakticky i ve světě. Jeho krédo – pouštět na trh v láhvích pouze ta vína, o kterých je přesvědčen, že pro ně udělal maximum – přineslo nejenom v poslední době řadu úspěchů. Všechny tyto okolnosti a vášeň pro tento lahodný mok mají za následek opravdu špičková vína. Úspěchy na vinařských soutěžích celého světa jsou jen důkazem o správné cestě tohoto vinaře.


Z těchto úspěchů vybíráme:

Vinalies Internationales 2008 Paris
Monte Carlo Vine Festival
Valtické vinné trhy
Vinum juvenale
Salon vín České republiky atd.

Opravdu velkým úspěchem pak bylo uvedení jeho vín v prestižní francouzské publikaci 1000 Vins du Monde (1000 vín světa).


Sommelier VINOGALERIE doporučuje tato vína a zve k návštěvě naší prodejny, nebo e-shopu www.vinogalerie.cz.