Degustace

VINOGALERIE také pořádá řízené degustace sestavené sommeliérem přímo na míru zákazníkovi. Náš vyškolený sommeliér také celou degustaci vede.


Tyto řízené degustace jsou vhodné pro firemní večírky a oslavy. Doporučená obsazenost těchto ochutnávek je nad 10 osob.Tato 30-ti minutová degustace je v Třinci a okolí zdarma, podmíněna odběrem vína ve VINOGALERII.


Pro menší degustace (méně než 10 osob) Vám sommeliér VINOGALERIE sestaví ochutnávku i s návodem jak konkrétní degustaci vést.


Pro zákazníky VINOGALERIE nabízíme možnost řízené degustace včetně ubytování v prostorech vinného sklepa na Jižní Moravě.Je to jedinečná možnost seznámení se přímo s konkrétním vinařem a nasátí neopakovatelné atmosféry místa zrodu tohoto ušlechtilého moku.Degustace vína pohledem laika


Nalít si vínko do ladně tvarované sklenice, přivonět, zahledět se do nádherné křišťálově čisté barvy vína, dát si doušek  lahodné  tekutiny,  vychutnat  ho a začít s chválou nad jeho excelentností a originalitou. To je představa o degustaci, kterou má většina lidí!


Málokdo se však zajímá o to, kdo je tím prvním, který vínko koštuje. Tím je, samozřejmě, jeho výrobce, sklepmistr. Už z mladého vína pozná, jestli se mu povedlo a jakou bude mít chuť během dozrávání.


Degustace Degustace Degustace

Jako laik hodnotím víno hlavně podle toho, jak mi chutná a jeho vůně, barva, suchost nebo podíl tříslovin není v tuto chvíli pro mě tím nejdůležitějším. Ženy častěji volí vína sladká, chutnají jim vína ledová nebo s přívlastkem pozdní sběr. Nemalou roli hraje i cena vína. Dá se říct, že čím je cena vyšší, tím kvalitnější a chutnější vínko dostanu.


Dražší a kvalitnější vína si potom zaslouží náš obdiv, přestože vínu příliš nerozumíme. To se projeví ve chvíli, kdy se chceme předvést jako dobří hostitelé a zaujmout pozvanou společnost.


Stále častěji bývají ochutnávky vín součástí společenských událostí. Na různých rautech se můžeme setkat s pultovou degustací, kde si můžeme nalít vínko podle svého výběru. Tam vínko sice ochutnáme, ale moc se toho o něm  nedovíme.


Jiné akce jsou provázené výkladem zkušeného sommeliéra  a my se dozvíme mnoho informací o víně, o jeho původu  a k jakému jídlu se hodí. Takto řízená degustace je nejkvalitnější a naši sommeliéři ji provádějí  dle požadavků  jednotlivých klientů.


Naše vinotéka nabízí ještě jednu možnost a tou je laicky řízená degustace.  Naši sommeliéři vytvořili degustační sety s návodem, jak řídit degustaci vína a pro nás, laiky, tak vznikla nádherná příležitost pochlubit se a překvapit  hosty  svým „uměním“. Tato laicky řízená ochutnávka vín se stává velmi vyhledávanou mezi širokou veřejností a není vůbec problém si nechat sestavit degustační set „na míru“  pro jakoukoliv slavnostní situaci.


Závěrem  citát od Jana Wericha :


„Kdo víno má a nepije,
kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá,
kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl,
to není člověk, to je vůl!